Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Genital Bölge Beyazlatma

Genital Bölge Beyazlatma

  Genital Bölge Beyazlatma; Bir pigmentasyon problemi olan genital bölge kararmalarında kullanılan Lazerle Genital Bölge Beyazlatma işlemi, en hızlı ve zahmetsiz genital bölge, vajina beyazlatma yöntemi olup, yazımız içerisinde Genital Bölge Kararma Nedenleri, Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır ve Tedavi Seans Süreleri hakkındaki konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Sıklıkla yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan genital bölge kararmaları, kadınlar tarafından yaşanılan en önemli cilt problemleri arasında görülmektedir. Vücudun diğer bölgelerine göre daha koyu renk tonuna neden olan bu kararmalar, cilt tonundaki koyu renkten daha farklı bir ton olarak değerlendirilmektedir.

  Genital bölge kararmaları bir takım iç ve dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak bu etkenler ne olursa olsun, genital bölgede yaşanılan kararmalar cilt sorunlarına ve estetik kaygıların yaşanmasına yol açtığı için kadınları psikolojik açıdan olumsuz yönde etkilemektedir. Başta cinsel hayatı olumsuz etkileyen genital bölge kararmalarının birliktelik öncesinde özgüven eksikliğine, ilişkiden uzaklaşmaya ve isteksizliğe neden olduğunu da söyleyebiliriz.

  Genital Bölge Beyazlatma

  Genital bölgenin koyulaşma hali olan bu tablo, fiziki açıdan herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Ancak cinsel ve psikolojik açıdan bir takım problemlere zemin oluşturabildiği için genital estetik uygulamalar içerisinde yer alan Genital Bölge Beyazlatma yöntemleri ile bu sorunun ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Genital Bölge Beyazlatma işlemleri, diğer tüm genital estetik uygulamalarında olduğu gibi söz konusu bölgenin fiziki ve estetik sorunlarının giderilmesi amacı ile yapılmaktadır. Kararma sorunun önüne geçilmesi amacı ile genellikle kadınlar tarafından ihtiyaç duyulan bu işlem için kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanabilirsiniz.

  Son derece zahmetsiz ve rahat koşullarda gerçekleştirilen beyazlatma işlemi ile hakkında merak ettiğiniz sorular ve genital bölge beyazlatma fiyatları hakkında aşağında bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece başta estetik olmak üzere hem psikolojik hem de cinsel sorunlara neden olan kararma probleminin önüne geçmiş olabilirsiniz.

  Koltuk Altı Beyazlatma
  BENZER TEDAVİLER
  Koltuk Altı Beyazlatma
  Koltuk Altı Beyazlatma işlemi çeşitli faktörlere bağlı gelişen cilt kararmasını lazerin yoğunlaşmış pigment hücreleri üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanıldığı güvenli ve etkin bir tedavidir.

  Genital Bölge Kararma Nedenleri?

  Genital bölge kararmaları bir hastalık ya da sağlık sorununa işaret etmezler. Bu nedenle Genital Bölge Beyazlatma işlemine başvurmadan önce bu kararmaları bir hastalık veya sağlık sorunu olarak düşünmemek gerekir. Neredeyse tüm kadınlarda yaş ile birlikte genital bölge kararmaları görülür diyebiliriz. Bu nedenle kararmaların iç ve dış faktörlere bağlı olması nedeni ile kararmaya neden olan unsurların ele alınması gerekmektedir.

  Genellikle genital bölge kararmaları yoğun östrojen hormonu salgılayan kadınlarda daha sık görülmektedir. Yani hormonal düzensizlikler genital bölgeye direk olarak etki ettiği için söz konusu bölgede kalıcı etkiler bırakarak kararmalara yol açmaktadır. Cilt bakımına önem veren kadınlar için kötü bir görünüm oluşturduğu için genellikle beyazlatma işlemini yaptırmak isterler.

  Bir diğer faktör ise güneştir. Güneş ışınları renk pigmentlerine doğrudan etki ettiği için, yaz aylarında güneşlenme sonrasında genital bölge üzerinde koyu renkler görülebilmektedir. Ayrıca bölgenin ıslak ya da nemli tutulması da kararma açısından önemli bir unsurdur. Bölgenin temizliğinde uygulanan yöntemler, epilasyon ve iç çamaşırı tercihleri de genital bölge kararmalarında etkili olan unsurları oluşturmaktadır.

  Genital Bölge Beyazlatma Tedavisi

  Genital bölgeye uygulanan estetik tedaviler içerisinde bulunan beyazlatma işlemi, bölgedeki koyu cilt tonunun ağartılması amacı ile uygulanmaktadır. Genital bölge cildinin koyu pigmentasyon probleminin çözümlenmesi amacı ile uygulanan bu tedavi yöntemi, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilmektedir.

  Genital bölgedeki cilt renginin koyulaşması ve kararması durumu, iç dudaklar, dış dudaklar, vajina girişi ve anal bölge gibi tüm genital bölgeyi içerisine almaktadır. Pek çok nedene ya da faktöre bağlı olarak gelişen bu kararmalar sonucunda Genital Bölge Beyazlatma işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

  Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri

  Güzellik ve bakımlarına düşkün kadınlar estetik açıdan hoş görünmeyen genital bölge kararmaları için pek çok tedavi yöntemi denemektedir. Bu alternatif tedaviler ile olumlu başarı elde etmek yerine söz konusu bölgede daha çok kararmaya neden olmuş ve pek çok cilt sorununu da beraberinde getirmiştir. Bu nedenle bu tip tedavilerden etkili ve kalıcı sonuçlar alınmamaktadır. Özellikle kremler, cilt soyucu işlemler ve peelingler ya da asit uygulamaları cildin en üst tabakasına uygulandığı için kalıcı etki bırakmamakla birlikte, öte yandan zararlı etkilere yol açmaktadır.

  Lazerle Genital Bölge Beyazlatma

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz beyazlatma işleminde, lazer teknolojisinden yararlanmaktayız. Lazer teknolojisi ile büyük ve küçük dudaklara atışlar yapılarak cilt tonunun eşitlenmesi ya da ağartılması sağlanmaktadır. Dolayısı ile “Labial whitening” ya da “vulvar whitening” olarak adlandırılan Lazerle Genital Bölge Beyazlatma işleminin, en hızlı ve zahmetsiz yöntem olarak genital bölge çözümleri içerisinde olduğunu ifade edebiliriz.

  Genital bölge cilt yapısının daha beyaz ve eşit cilt tonuna sahip olması nedeni ile uygulanan bu yöntem kalıcı sonuçların alınması ve özellikle her cilt yapısına uyumla olması nedeni ile günümüzde en çok tercih edilen işlemdir. Özellikle bölgenin lekeli görünümünün ortadan kalmasına yardımcı olması ve cilt sağlığının yeniden kazandırılması açısından yarar sağlayarak, hücresel dokuda gençleşme elde edilmektedir.

  Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Seanslar halinde uygulamış olduğumuz Genital Bölge Beyazlatma işlemlerinde lazer teknolojisi kullanmaktayız. Bu teknoloji sayesinde hem konforlu bir tedavi sunarken hem de çok kısa süre içerisinde günlük yaşama geri dönüş sağlamaktayız.

  Cilt özelliğine ve kararma seviyesine göre lazer ışınları ve dalga boyları belirlenerek uygun dozda beyazlatılmak istenilen bölgelere atışlar yapılmaktadır İç dudak, dış dudak, vajina, anal bölge ve vulva gibi alanlarda kararmaya ve cilt yapısına uygun beyazlık elde edilene kadar seanslar halinde ve belli atış aralıkları ile sürdürülmektedir. Böylece sorunlu bölgelerin cilt katmanlarına inen lazer ışınları ile ağartma ya da renk tonunda açılma sağlanmaktadır. Ayrıca her bir atış ciltteki kararma üzerinde belirgin bir şekilde etkili olurken, cilt dokusunun yenilenerek gençleşmesine de olanak sunmaktadır.

  Tedavi Seans Süreleri ve Seans Sayısı

  Lazerle Genital Bölge Beyazlatma uygulamasının seans süresi ve sayısı, mevcut cilt tonuna, talep edilen cilt tonuna ve cilt dokusunun lazere karşı vermiş olduğu doğal reaksiyona göre değişmektedir. Bu nedenle kliniğimizde uygulamış olduğumuz beyazlatma işlemlerinin planlamaları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

  Tek bir seansta sonuç alınabildiği gibi, cilt tipine ve kararma seviyesine göre bu sayılar attırılabilmektedir. Çok kısa bir süre içerisinde konforlu bir şekilde tamamlanabilen uygulama, diğer beyazlatma yöntemlerine göre oldukça etkili ve güvenlidir.

  Genital Bölge Beyazlatma Uygulama Sonrası

  Tedavinin etkinliğinin arttırılması için yıpratıcı etken olan güneşlenmekten kaçınarak, pigmentasyonun arttırılmaması gerekmektedir. Bununla birlikte uygulama sonrasında özellikle ilk birkaç gün bölgede hafif kızarıklık ya da şişlik oluşabilmektedir. Ancak bu durum çok kısa bir süre içerisinde kendiliğinden iyileşme göstermektedir.

  Kliniğimizde sunmuş olduğumuz Genital Bölge Beyazlatma uygulaması ile ağrısız, zahmetsiz ve güvenli bir şekilde arzuladığınız estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Oldukça kısa süreler içerisinde tamamlanan uygulama ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizinizi yaptırabilir ve tedavi süreci hakkında bilgi alabilirsiniz Ayrıca lazer tedavisi öncesi ve sonrası ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bize ileterek, yanıt alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Genital Bölge Beyazlatma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×