Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon

Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon; Yüz Lazer Epilasyon bölgelerinden olan Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon kaş ve bıyıklarda dağınık ve kirli görünen kılların lazer ışınları ile yok edilmesini sağlayan güvenli epilasyon yöntemi olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Riskli Midir ve Yan Etkisi Var Mıdır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kaş ve bıyıklardaki istenmeyen tüyler estetik ve hijyenik görünümün bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle kadınlar kaşlarına yeniden form vermek ve dudak üstü tüylerini aldırmak için düzenli olarak ip, cımbız, ağda ya da tüy dökücü kremlere başvurmaktadır.

  Kaş ve bıyık kıllarının alımında kullanılan klasik tüy alma yöntemleri zahmetli ve uğraştırıcı olabilmektedir. Bununla birlikte kıl köklerinin uyarılmasına yol açarak daha kalın, sert, siyah ve gür çıkmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle en güvenli yöntem olan Lazer Epilasyon tedavilerine başvurulmaktadır.

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon

  Tüm vücut bölgelerinden yüze kadar uygulama olanağı sunan lazer epilasyon cihazları ile kaş ve bıyık bölgesindeki istenmeyen tüyleri maksimum etki ile ortadan kaldırmayı hedefleyen Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon tedavisi ile daha estetik ve hijyenik görünüme sahip olmak oldukça pratiktir.

  Klasik tüy alma yöntemlerinin tekrarından sıkılan ve kalıcı sonuçlar alarak istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyenlerin başvurduğu lazer epilasyon işlemi öncesinde kaş ve bıyık bölgesindeki kılların yoğunluğu, karakteri, kıl rengi ve cilt rengi gibi parametrelere göre cihaz seçimi yapılarak doğru seans planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve ücretsiz test atışı yaptırabilirsiniz.

  Lazer ışını ile kıl köklerini tahrip etme esasına dayanan lazer epilasyon tedavileri ve uygulama bölgeleri hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Çene Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Çene Lazer Epilasyon
  Yüz Lazer Epilasyon uygulamalarından olan Çene Lazer Epilasyon, çene bölgesinde tetiklenerek kalınlaşan siyah tüy ve kılları lazer ile tahrip ederek ortadan kaldıran bir epilasyon yöntemidir.

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon tedavisi oldukça pratik ve hızlı bir işlemdir. İşlem öncesinde kaş bölgesindeki tüylere gönderilen lazer ışınlarının gözü etkilememesi nedeni ile kişiye koruyucu gözlük takılmakta ve uygulamaya geçilmektedir.

  İşlem cilt tipi, kıl rengi ve uygulama bölgesi gibi özelliklere göre yapılan sistem ayarlamaları ve doz seçimi ile başlamaktadır. Sistem ve doz ayarlamalarının yapılması ile birlikte kaş ve bıyık için uygun olan sistem başlığı ile bölgeler düzenli ve kontrollü atışlar ile taranmaktadır. Dağınık ve kirli görünüme yol açan tüylere gönderilen kontrollü tekli atışların tamamlanmasının ardından seans sonlandırılmaktadır.

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları değişiklik göstermektedir. Kaş ve bıyık bölgesindeki kıl karakterleri ve kıl yoğunlukları birbirinden farklı olduğu için bu bölgelerde görülen etkiler de değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte vücut ve yüz bölgesindeki kılların uzama hızı, kıl dengesi ve kıl karakterlerinin de farklı olması seans planlamasında farklılığa yol açmaktadır. Ancak genel olarak kaş bıyık lazer epilasyon tedavisinden 8 ila 10 seans arasında başarılı sonuçlar alınmaktadır. Seans aralığı ise kılın anajen evresine yanı uzama hızına göre 4 ila 6 hafta arasındadır.

  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mı?

  Lazer epilasyon teknolojisi tüm vücut ve yüz bölgesinde kullanılabilen oldukça güvenli bir işlemdir. Cilt, cilt altı ve çevre dokular üzerinde herhangi bir hasar oluşturmadan yalnızca kıl köklerinde tutulum gerçekleştirerek, köklerin fonksiyonlarını ve yapılarını bozmaktadır. Atışlar halinde kıl köklerine iletilen lazer ışının köklerde ısı artışına yol açarak tahrip etme esasına dayanan bu sistem ile kalıcı etkili sonuçlar oluşurken; uygulama sonrasında köklerdeki ısı artışına bağlı olarak cilt ve cilt altında hassasiyet, sıcaklık, kızarma ve hafif şişlik görülebilmektedir. Bu etkiler uygulamadan görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler olarak ifade edilmektedir.

  Lazer epilasyon sonrası görülen olası geçici yan etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden hafifleyerek yok olabileceği gibi Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon uygulaması sonrasında kaş ve bıyıklarda oluşan kızarıklık, hassasiyet ve şişliklerde bölgeye buz uygulaması önerilmektedir. Bununla birlikte nemlendirici ile desteklenerek cildin yatıştırılması sağlanmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaş ve Bıyık Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×