Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kulak Lazer Epilasyon

Kulak Lazer Epilasyon

  Kulak Lazer Epilasyon; Estetik ve hijyenik sorunlara neden olan kulak kıllarında tercih edilen Kulak Lazer Epilasyon kulak kepçesi, kulak memesi, tragus, kıkırdak ve çevresindeki kılları lazer ışınları ile ortadan kaldıran epilasyon yöntemi olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Kulak Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Seans Süresi ve Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İnsan vücudun kıl kökleri ile kaplıdır. Bu nedenle vücudun pek çok bölgesinde tüylenme ve kıllanma görülebilmektedir. Fizyolojik bir durum olan ancak estetik, kozmetik ve hijyen sorunlarına yol açan bu tüylenme hem kadınlarda hem de erkeklerde kulak ve çevresinde ortaya çıkabilmektedir.

  Tekli ya da çoklu halde, tüy ya da sert yapılı siyah renkli kıllar şeklinde kendini gösteren kulak kılları, klasik kıl alma yöntemleri ile tetiklenerek çoğalabilmektedir. Makasla kısaltma, cımbızla koparma ya da kimyasal tüy dökücü kremler ile önüne geçilemeyen kulak kıllarında en etkili ve en güvenli yöntemin Kulak Lazer Epilasyon olduğunu ifade edebiliriz.

  Kulak Lazer Epilasyon

  Kulak kepçesi, kulak memesi, tragus, kulak kıkırdağı ve kulak çevresinde oluşan tüylenme ve kıllanma problemini lazer ışınları ile etkin ve kalıcı bir şekilde ortadan kaldırarak kozmetik ve hijyenik bir görünüm elde edilmesine olanak sunan lazer epilasyon uygulamaları öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek test atışları yaptırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Kadınlarda ve erkeklerde kulağın pek çok bölümünde ortaya çıkan kıllanma problemini yok eden lazer epilasyon tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene ile test atışı yaptırmak ya da Kulak Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Ense Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Ense Lazer Epilasyon
  Ense Lazer Epilasyon ensedeki estetik görünümü bozan ve omuzlardan sırta kadar uzanım gösteren kılların lazer ile tahrip edilerek azaltıldığı veya yok edildiği bir epilasyon işlemidir.

  Kulak Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Kulak Lazer Epilasyon işlemi seanslar şeklinde uygulanan bir işlemdir. Lazer sistem başlığının kullanılarak gerçekleştirildiği bu işlem oldukça güvenlidir. Günümüz yeni nesil lazer epilasyon sistemlerinin kulak içine uygulanabilir özellikteki sistem başlıkları kullanılarak gerçekleştirilen tedavi, başlıklarında yer alan soğutucu sistem ile hasta konforunu en üst seviyeye çıkarmaktadır.

  Genellikle kulak kepçesi ve kulak memesinde görülen tüyler için sistem başlığı ile sürekli ve tekli atışlar yapılmaktadır. Lazer ışınlarının cilt altındaki kıl foliküllerine iletilmesi amacı ile yapılan bu tarama atışları esnasında yüksek ısı enerjisine bağlı hafif bir batma hissi oluşmaktadır. Bu his soğutucu sistemler sayesinde hafifletilmektedir. Ancak cilt hassasiyeti fazla olan hastalarda lokal anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulabilmektedir.

  Ortalama 10 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan Kulak Lazer Epilasyon sonrasında cilt ve cilt altındaki ısı artışına bağlı olarak kızarıklık ve kıl köklerinde ödem oluşabilmektedir. Uygulama sonrasında görülmesi beklenen geçici etkiler olup, 15 dakika aralıklar ile buz uygulaması önerilmektedir.

  Kulak Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Lazer epilasyon tedavilerinde kullanılan yeni nesil epilasyon cihazları, doz ayarlamaları ve kılların ışınlara vermiş olduğu yanıtlar değişiklik ve çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle seans sayıları ve seans aralıkları bölgelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak her iki kulak için 15 dakika seans süresine sahip olan bu işlem 6 ila 8 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise kıl uzama hızına göre 1 aydır.

  Kulak Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mı?

  Lazer epilasyonun kıl gövdesine ve kıl köklerine yapmış olduğu etki cilt altı ve çevre dokularda zararlı değildir. Yalnızca kıl köklerinde bulunan melanin pigmentini hedef alan Kulak Lazer Epilasyon, kıl gelişimini zayıflatan ve epilasyonda kalıcı çözümler sunan güvenli bir uygulamadır.

  Kulak Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer epilasyon kıl köklerini hasara uğratarak zayıflatan ve kalıcı olarak dökülmesini sağlayan bir işlemdir. İlk uygulamadan 10 gün sonra uzayarak ve kıl köklerinin kendiliğinden dökülmesini sağlayan bu işlemden sonra tedavinin etkinliği için seansların aksatılmamasına özen gösterilmelidir.

  Kulaklar güneş ışınlarına fazla maruz kalan bölgeler oldukları için Kulak Lazer Epilasyon işlemi sonrasında 2 gün boyunca güneşe maruz kalınmamasına dikkat edilmelidir. Güneş koruyucu kremler sürülerek önlem alınması tavsiye edilmektedir.

  Tüm bunların dışında kıl köklerinde ve cilt altında oluşan yüksek enerjili ısı artışı nedeni ile kızarıklık ve ödem oluşabilmektedir. Kıl köklerinde gelişen bu durumlar olası geçici etkiler olup, 15 dakika aralıklar ile kulaklara buz uygulanabilmektedir. Buz uygulaması sonrasında ortalama 1 ila 2 saat sonrasında hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kulak Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×