Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Mezoterapi ile Leke Tedavisi

Mezoterapi ile Leke Tedavisi

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi; Cilt tonunu ve cilt bütünlüğünü bozan lekelerde uygulanan Mezoterapi ile Leke Tedavisi mikroenjeksiyon yöntemiyle cildin dermal ya da epidermal katmanını hedef alarak bozulan melanosit hücrelerini onaran enjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Leke Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır? Mezoterapi ile Leke Tedavisi Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Ciltteki izler olarak ifade edelin cilt lekeleri, çeşitli türlere sahiptir. Akne, sivilce, siyah nokta, malezma, doğum lekeleri, güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri olarak çeşitli gruplara ayrılan bu cilt lekeleri cilde rengini veren pigmentasyon hücrelerinin hasar görmesi ya da düzensizlikleri sonucunda ortaya çıkmaktadır. Ancak genetik faktörler, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması, ilaç kullanımları, gebelik ve hormonal düzensizlikler de cilt lekelerinin oluşumunda büyük rol oynamaktadır.

  Cilt tonu eşitsizliğine yol açan cilt lekeleri estetik ve kozmetik açıdan kötü bir görünüme neden olmaktadır. Cilt bütünlüğünün bozularak cilt sağlığının ve kalitesinin iyi olmadığını ifade eden bu cilt lekelerinde pek çok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Tıbbi uygulamalardan medikal estetik işlemlere kadar pek çok yöntemin bulunduğu leke tedavilerinde en sık tercih edilen işlemin Mezoterapi ile Leke Tedavisi olduğunu ifade edebiliriz.

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi

  Cilde doğal rengini veren melanosit renk hücrelerinin fazla üretilmesi ya da düzensizleşmesi halinde oluşan cilt lekelerine dermal ve epidermal katmanda etki ederek pigmentasyon problemini ortadan kaldıran mezoterapi tedavisi yüz, el sırtı, göğüs kafesi ve daha pek çok vücut bölgesinde görülen ton eşitsizliklerini gidermektedir.

  Pek çok etken sonucunda cilt yüzeyinde ton eşitsizliğine yol açan cilt lekelerini hedef dokuya etki ederek ortadan kaldırmaya yönelik uygulanan mezoterapi tedavisi öncesinde klinik muayene ile cilt analizi yaptırmak ve özelleştirilmiş tedavi planlaması ile leke mezoterapisi yaptırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Estetik, kozmetik hatta psikolojik sorunlara neden olan cilt lekelerinin hafifletilmesi amacı ile uygulanan hızlı etkili mezoterapi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Güneş Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Güneş Lekesi Tedavisi
  Güneş Lekesi Tedavisi cildin UV ışınlarına maruz kalması ile oluşan melanin kaynaklı cilt lekelerinin yok edilmesini hedefleyen tedaviler bütünüdür.

  Leke Mezoterapisi Nedir?

  En popüler medikal estetik uygulamalardan biri olan Mezoterapi işlemi, bir mikroenjeksiyon tekniğine dayalı cilt yenileme tedavisidir. İnce uçlu iğneler kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavi protokolünün farklı yöntemleri bulunmaktadır. Tıbbi ve estetik amaçlı yöntemlere sahip mezoterapi cilt yenileme tedavilerinden bölgesel zayıflamaya kadar üstün etkili sonuçlar ile sıklıkla tercih edilmektedir.

  Mikroenjeksiyon yöntemi ile cildin dermal ya da epidermal katmanını hedef alan mezoterapi, cilde rengini veren melanosit hücrelerinin yapısının bozulması ve düzensizleşmesi sonucunda ortaya çıkan cilt tonu eşitsizliği ve leke problemlerinde de kullanılmaktadır. Çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan bu işlemde cilt ve cilt altı dokularının analizi sonrasında elde edilen veriler sonucunda oluşturulan ürün formülasyonların cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanmaktadır.

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi işleminden başarılı sonuç alınması için işlem basamağının en önemli aşaması cilt analizidir. Medikal estetik tedavilerden önce rutin olarak yapılan bu cilt testi ile cilt tipi, akne ve siyah nokta problemleri ve cildin nem dengesi grafiksel ve matematiksel veriler ile aktarılırken güneş hasarları sonucunda oluşan lekeler, yara ve sıkar izleri, yaşlılık lekeleri ve daha pek çok pigmentasyon problemleri derinlemesine analiz edilmiş olmaktadır.

  Cilt analizi ve klinik muayene sonrasında elde edilen veriler değerlendirilerek ciltteki lekelerin derinliklerine, süresine ve yaygınlığına uygun ürün ve formülasyonlar oluşturulmaktadır. Daha sonrasında cilt yüzeyi solüsyonlar ile temizlenerek kozmetik ve kirden arındırılmaktadır. 4 – 6 mm çapındaki mezoterapi iğnelerinin kullanıldığı mikroenjeksiyon esnasında acı ya da batma hassasiyet görülmemesi için de işlem bölgelerine lokal anestezik krem sürülmektedir.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile mezoterapi iğneleri kullanılarak mikro enjeksiyonlar yapılmaktadır. Derin cilt lekelerinin bulunduğu alanlara küçük dozlarda yapılan mikroenjeksiyonlar sonrasında işlem seansı sonlanmış olmaktadır. Uygulamadan sonra sosyal ve günlük hayata hemen dönmek mümkündür.

  Cilt Lekesi Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

  Cilt lekelerinin açılması ya da cilt tonunun eşitlenmesi amacı ile uygulanan Mezoterapi ile Leke Tedavisi oldukça güvenli ve pratik bir uygulamadır. Cilt tonu eşitsizliği, yaşlılık lekesi, sivilce ve aknelerin iyileşme sonrasında oluşturduğu lekeler ve güneş hasarları sonucunda oluşan pigmentasyon problemleri gibi cilt tonu eşitsizliklerinde tercih edilen bu uygulama tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir bir tedavi protokolüdür.

  Kişiselleştirilmiş ürünler ve tedavi planlaması ile uygulanan mezoterapi bazı durumlarda uygulanamamaktadır. Gebelik sürecinde, emzirme döneminde, cilt hastalığı bulunanlarda, şeker hastalarında ve kanser hastalarında uygulanan bir işlem değildir.

  Mezoterapi ile Cilt Lekesi Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  30 dakikalık işlem süresine sahip olan Mezoterapi ile Leke Tedavisi diğer mezoterapi yöntemlerinde olduğu gibi seanslar halinde uygulanmaktadır. Cilt lekesinin derinliğine, yaygınlığına, süresine, cilt kalitesine, cinsiyete ve yaşa göre oluşturulan bu seans planlamaları ortalama olarak 4 ila 6 seans şeklindedir. Seans sıklığı ise haftada 1 ya da iki haftada 1 şeklindedir.

  Mezoterapi ile cilt lekesi tedavisi başka cilt tedavileri ile kombine edilerek uygulanabilir özelliktedir. Kombine bir tedavi olarak uygulandığında seans sayıları ve seans aralıkları değişebilmektedir.

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Mezoterapi sonrasında görülen etkiler cilt lekesinin derinliğine ve karakterine göre değişmektedir. Ancak ilk seanstan itibaren belirgin etkileri görmek mümkündür. Mezoterapi ile Leke Tedavisi işleminin her seansı sonunda pigmentasyon problemine yol açan cilt lekelerinde açılmalar gözlemlenmektedir.

  Cildin ihtiyaç duymuş olduğu etken maddelerin enjekte edilmesi hasarlı doku hücrelerinin ve melanin pigmentlerinin aktivitesini düzenlemektedir. Bu etki mekanizması sonrasında cilt tonu eşitsizliği problemini hücresel düzeyde iyileştirdiği için lekelerde açılmalar hatta cilt altı dokularında iyileşmeler gözlemlenmektedir.

  Cilt gençleştirme ve cilt yenileme etkinliği nedeni ile medikal estetik alanda yaygın olarak kullanılan bu işlem elastin ve kollajen liflerin onarılmasını ve aktivitesini arttırmaktadır. Ayrıca kan dolaşımını düzenlemesi ile birlikte leke problemini düzenlerken cilt katmanlarındaki problemli alanlarda çalışarak anti aging etki göstermekte; parlak ve taze bir görünüm oluşturmaktadır.

  Leke Mezoterapisi Etken Maddeleri Nelerdir?

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi amacı cildin etken maddelerden kısa sürede faydalanarak maksimum etki ile pigmentasyon ve leke problemlerinin giderilmesidir. Bu amaçla hazırlanan ürün ve formülasyonlar lekenin derinliklerine, türlerine, karakterlerine ve ciltte bulunduğu süreye göre değişiklik gösterse de cildin uyarılmasını sağlayan bileşenlerden oluşturulmaktadır. Bu ana etken maddeler içerisinde vitaminler, mineraller, aminoasitler, enzimler, hyalüronik asit gibi temel elemanlar kullanılırken leke probleminin derinliğine inen C vitamini, doku yapılandırıcıları, multivitamin kokteylleri, retinoik asitler ve arbutin kullanılmaktadır.

  Tüm bu etken maddeler cilt lekesine neden olan ve cildin ihtiyaç duyduğu ürünlerin desteklenmesi amacı ile kullanılmaktadır. Böylece cilt altına direkt olarak enjekte edildiğinde ciltte leke oluşturan hasarların onarım süreci başlatılabilmektedir. Tedaviden de istenilen olumlu başarı elde edilmiş olmaktadır.

  Leke Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi sonrasında cilt yüzeyinde tekrar leke oluşumunun önlenmesi için güneş hasarlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle mezoterapi tedavisi sonrasında güneşten korunma yöntemlerine uyulması önerilmektedir. Özellikle her seans sonunda 10 ila 15 saat süre ile UV ışınlarının hasarlarından korunmaya özen gösterilmelidir.

  Tüm bunların yanı sıra mezoterapi bir mikroenjeksiyon işlemi olduğu için seanslardan önce ve sonra kan sulandırıcı ilaçların kullanımına gözetimli bir şekilde ara verilmelidir. İşlem bölgelerinin 1 ile 2 gün süre ile sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Ayrıca masaj ve kese gibi bölgeye basınç uygulayacak ve tahriş edecek uygulamaların yapılmamasına da dikkat edilmelidir.

  Mezoterapi ile Leke Tedavisi Yan Etkileri

  Cilt ve cilt altı dokularının temel elemanlarının kullanıldığı mezoterapi tedavisi komplikasyonu ve riski bulunmayan bir işlemdir. Ancak uygulamadan sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkileri bulunmaktadır. Enjeksiyon giriş yerlerinde mikro kanamalar, kızarıklıklar ve ender durumlarda morarmalar oluşabilmektedir. Bu yan etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Pek çok cilt problemi ile hücresel düzeyde savaşarak üstün etkili sonuçlar çıkaran mezoterapi tedavisi öncesinde kişiselleştirilmiş tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz.

  Yararlı etken maddelerin cildin dermis ya da epidermis katmanına enjekte edilerek maksimum faydanın elde edildiği leke mezoterapisi hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Mezoterapi ile Leke Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Mezoterapi ile Leke Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×