Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

  Gençlik Aşısı; Cilt tedavileri ve antiaging uygulamalar içerisindeki Gençlik Aşısı yüksek oranlarda hyalüronik asitin, kollajen üretimini tetikleyen peptitlerin, antioksidanların ve aminoasitlerin bulunduğu mezoterapi türü olup, tedavi öncesi merak edilen Gençlik Aşısı Uygulama Amacı, Gençlik Ayısı Nasıl Uygulanır ve Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir gibi merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı içinde yüksek oranlarda hyalüronik asitin, kollajen üretimini tetikleyen peptitlerin, antioksidanların ve aminoasitlerin bulunduğu etkili bir mezoterapi türüdür.

  Cilt ve cilt altı dokusuna ihtiyaç duyduğu nemi kazandıran, sarkmış bölgelerde sıkılaşma etkisi sağlayan, kırışıklıkları gideren, yaşlanma belirtilerini azaltan, cildin daha aydınlık, taze ve yenilenmiş bir görünüme kavuşmasına olanak sunan bu işlem, medikal bir tedavi yöntemidir.

  Gençlik Aşısı

  Zamanın etkisi ile cilt dokusunda oluşan deformasyonların, kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi amacı ile uygulanan bu medikal estetik tedavisi kliniğimizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

  Ciltte oluşturduğu yenilenme ve dokulardaki geri dönüşüm etkisi ile Gençlik Aşısı olarak adlandırılan bu tedavi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak tedavi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yaşlanma sürecinin geciktirilmesinde yardımcı olan gençlik aşısı fiyatlarını öğrenmek ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Cilt Gençleştirme
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Gençleştirme
  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme tedavileri cilt kalitesini ve sağlığını arttıran, yüzeyel kırışıklıkları gideren ve yaşlılık lekelerinin hafifletilmesini sağlayan antiaging tedavi yöntemleridir.

  Gençlik Aşısı Uygulama Amacı

  İç organlardan kan damarlarında, cilt dokusundan eklemlere kadar vücudun her bölümünde bulunan hyalüronik asit, bebeklik döneminde ciltte bol miktarda bulunmaktadır. Bu oran 30’lu yaşlardan sonra hızla azalma göstermektedir. Vücuttaki hyalüronik asit miktarının azalması sonucunda da cilt dokusunda esneme, kuruluk, cilt parlaklığında azalma ve matlaşma görülmektedir.

  Antiaging etkisine sahip olan hyalüronik asitin %100 saf olarak üretilmesi ve yeni kullanım alanlarının artması ile birlikte tıp alanında hücre yenileme yani doku rejenerasyonu alanında uzun süreler boyunca kullanılmıştır. Özellikle ortopedi alanında diz, omuz ve kıkırdak dokunun yenilenmesine yardımcı enjeksiyonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte cilt gençleştirme tedavilerinde de yaygın olarak kullanılmaya başlandığını söylemek mümkündür.

  Ciltteki nem, esneklik ve hücre yenilenmesinde aktif rol oynayan hyalüronik asit kollajenleri harekete geçirerek yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan sorunların önüne geçmektedir. Ayrıca dışarıdan verilen hyalüronik asit zamanla azalan miktarı dengelemekte ve böylece cildin doğal ortamını yeniden oluşturarak genetik ve çevresel faktörlerce belirlenen etkileri en aza indirmektedir.

  Gençlik Aşısı tedavisi ile dışarıdan verilen saf hyalüronik asit kendisi ile çarpaz bir bağ kurarak cilt altında uzun süre kalıcılığını sürdürmektedir. Böylece cildin savunma sistemi artmakta ve yaşlanma süreci gerilemektedir. Bu nedenle saf hyalüronik asitten yararlanılan bu tedavinin gençleştirici etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

  Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

  Gençlik Aşısı 20 ila 25 yaşından itibaren cildin kendi molekül yapısında olması ve hiçbir reaksiyon vermemesi nedeni ile tüm cilt tiplerinde uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Genç cilt dokularında yaşlanmayı geciktirici etkisi olması ve koruma etkisi bulunması nedeni ile kullanılan bu tedavi, orta ve üzeri yaş gruplarında tedavi edici etkisi ile uygulanmaktadır.

  Sonuçları hızlı ve mükemmel olan Gençlik Aşısı cilt durumuna bağlı olarak tek ya da birkaç seans uygulanabilmektedir. Seans şeklinde uygulanan bu tedavi enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Uygulanacak bölgeye çok ince iğneler kullanılarak çok kısa sürelerde tamamlanan tedavi, uygulanan bölgedeki cildin yukarı doğru yapılanmasına ve hacim kazanarak parlaklık elde edilmesine olanak sunmaktadır.

  Uygulama esnasında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak enjeksiyona bağlı olarak iğnenin etkisi ile uygulama alanlarında küçük kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu kızarıklıklar uygulamanın ardından çok kısa süre içerisinde yok olmaktadır. Bu nedenle kişinin sosyal ve profesyonel hayatı etkilenmeden uygulanan bir tedavi yöntemi olduğunu söylemek mümkündür.

  Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

  Kırışıklık ve sarkmaların yoğun olarak ortaya çıktığı yüz, boyun, el sırtı ve dekolte bölgesi gibi bölgeler problemleri çözmesi açısından etkili olduğu için en önemli kullanım alanlardır. Bu bölgelerde gevşeyen cilt dokusunu nemlendirerek, korumakta ve bebek teni gibi bir cilt elde edilmektedir.

  Tüm bunların dışında alkol, sigara, güneş, solaryum ve akne problemleri gibi hasar görmüş cilt dokularında diğer tedavilere ek olarak tamamlayıcı bir işlem olarak uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Gençlik Aşısı İçeriğinde Neler Bulunur?

  Cilt dokusunun temel yapı taşlarından olan kollajen liflerini arttırmaya ve tetiklemeye yönelik uygulanan gençlik aşısının formülasyonunda pek çok etken madde bulunmaktadır. Başta saf hyalüronik asit olmakla birlikte; amino asitler, mineraller, mannitol, hexapeptide, pentapeptide, B1 ve B6 vitaminleri, DMAE, organic silica ve pro collagen peptide Gençlik Aşısı içeriğini oluşturan formulasyonlardır.

  Gençlik Aşısı İçeriğindeki Etken Maddelerin Özellikleri

  Cilt ve cilt altı dokusunda su tutarak hasarlı dokuların tamir edilmesini ve elastikiyeti arttıran hyalüronik asit ciltteki nemin arttırılmasını sağlamaktadır. Amino asitler, ciltte hücre yenilenmesini arttırmaktadır.

  Cilt gençleştirme kokteyli olan aşının içerisindeki monnitol hyalüronik asit cilt altındaki ömrünü uzatarak nemlendirme etkisini arttırmaktadır. Cildin ihtiyacı olan hexapeptide büyüme faktörüdür. Yüzdeki mimik çizgilerinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde rol oynamaktadır.

  Pentapeptide kaslar üzerinde etkili olan bir peptid türüdür. Bu peptid kaslardaki kasılmaları rahatlatarak oluşan kırışıklıkların açılmasına olanak sunmaktadır.

  B1 ve B6 vitaminleri anti – oksidan etkiye sahiptir. Bu nedenle yaşlanma sürecini geciktirmektedirler. Pentapeptide dışında kaslar üzerinde etkili olan diğer bir madde DMAE’dir. DMAE cilt altındaki kas dokusunu destekleyen, sıkılaşma etkisi ile cilt sarkmalarını azaltan, anti – oksidan etkili bir maddedir.

  Gençlik Aşısı formülasyonu içerisinde bulunan organic silica kollajen ve elastik fibrillerin tetiklenmesini sağlamaktadır. Böylece cilt tonusunda düzelmelere yardımcı olmaktadır. Pro collagen peptide ise; kollajen büyüme faktörü olarak rol oynamaktadır. Kırışıklıkların açılması, cildin doğal yollarla doldurulmasını ve sıkılaşmasını sağlamaktadır.

  Gençlik Aşısı Etkileri

  Cilt ve cilt altı dokusundaki hyalüronik asit miktarının arttırılması, zamanla yüksek miktarlarda tutulması Gençlik Aşısı uygulamasının en temel amacıdır. Aşı sonrasında cilt canlanarak, yeniden yapılandırılmakta, doğal yolla nemlendirilmekte, kollajen ve elastik aktivitesi arttırılmakta, serbest radikallerin etkileri azaltılmaktadır.

  Uygulamanın hemen sorasından itibaren cilt doku tonusunun daha kaliteli bir hale geldiği gözlemlenmektedir. Tedavinin tam etkileri cilt dokusunun durumuna göre değişmekte olup, tedavi sonrasında bol su tüketmek, beslenme ve günlük yaşam alışkanlıklarına dikkat etmek tedavinin etkinliğini arttırmaktadır. Yani sağlıklı bir yaşam tarzı ve beslenme alışkanlığı tedavinin daha başarılı ve uzun süre kalıcı olmasını sağlamakta diyebiliriz.

  Soğuk zincir sistemi ile taşınmakta olan ve muhakkak bir uzman tarafından yapılması gereken Gençlik Aşısı, uygulaması oldukça kolay, acısız, konforlu ve hızlı yanıt veren bir tedavidir.

  Bugüne kadar pek çok alanda kullanılan hyalüronik asitin cilt üzerindeki etkilerinden yararlanarak gerçekleştirmiş olduğumuz cilt gençleştirme tedavisi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kliniğimizi ziyaret etmek ve tedavi ücreti hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Gençlik Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×