Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme

  Cilt Gençleştirme; Ameliyatsız Cilt Gençleştirme tedavileri cilt kalitesini ve sağlığını arttıran, yüzeyel kırışıklıkları gideren ve yaşlılık lekelerinin hafifletilmesini sağlayan bir antiaging tedavi yöntemi olup, yazımız içerisinde Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri, Ultherapy ile Cilt Gençleştirme, Altın İğne ile Cilt Gençleştirme ve Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme gibi en etkin tedavi prosedürlerine ulaşabilirsiniz.

  Zaman ilerledikçe genetik faktörler ve çevresel faktörlerin etkisi ile epidermis olarak adlandırılan cildin en üst tabakası ile dermis adı verilen daha derin katmanlarda pek çok değişiklik oluşmaktadır. Epidermal tabakanın kalınlaşması cilt yüzeyinde daha pürüzlü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle güneş ışınları etkisi ve yaşlanma sonucunda da cilt üzerinde pigmentasyon sorunları da kendini göstererek bu tabloya eşlik etmektedir.

  Dermis tabakasında kollajen sentezinin ve elastik liflerin azalması ve cilt nem dengesinin bozulması kırışıklıklara ve kurulukların kendini göstermektedir. Tüm bu dermal ve epidermal değişiklikler ise; kuru, elastikiyetini ve canlılığını kaybetmiş, incelmiş, pürüzlü yüzeyi olan yıpranmış lekeli cilt ortaya çıkarmaktadır. Bu noktada estetik sorunlara yol açan bu cilt problemlerinin önüne geçmek için Cilt Gençleştirme tedavileri uygulanmaktadır.

  Cilt Gençleştirme

  Cilt dokusunun gençleştirilmesi için uygulamış olduğumuz işlemler, yaşlanmaya bağlı oluşan değişikliklerin ortadan kaldırılmasına yönelik uygulanmaktadır. Cilt dokusunun gençleştirilmesi amacı ile uygulamış olduğumuz tüm yöntemlerin her biri yıpranmış epidermal ve dermal tabakanın yeniden oluşmasını sağlama esasına dayanarak tercih edilmektedir. Dermal tabaka içerisinde bulunan kollajen liflerin kalitesinin arttırılması ile birlikte daha genç bir dermis oluşturulmaktadır.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz tedavilerde her bir cilt sorunu ve cilt bölgesi için özelleştirilmiş uygulamalar yapılmaktadır. Bu nedenle gençleştirme tedavisi öncesinde ön kontrol gereklidir. Cilt analizi yaptırmak ve uygun tedavi yönteminin belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Randevu talebi oluşturmak ve cilt gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Cilt Yenileme
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Yenileme
  Cilt Yenileme zamanın ve genetik faktörlerin cilt üzerinde oluşturmuş olduğu olumsuz etkilerin en aza indirilmesi, geciktirilmesi ve doku hücrelerinin oluşumunun aktive edilmesini amaçlayan tedaviler ve işlemlerdir.

  Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri

  Yüzey düzensizlikleri, kırışıklıklar, yara izleri, pigmentasyon sorunları, damarlanma, sarkma, gözeneklerin genişlemesi ve selülit gibi cilt probleminin giderilmesi, azaltılması ya da engellenmesi amacı ile uygulanan pek çok Cilt Gençleştirme yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin her biri dermis ve epidermiste oluşan hasarların giderilmesi, cildin kaybetmiş olduğu nemin yeniden kazandırılması ve sıkılaşarak daha genç bir cilt dokusunun ortaya çıkması amacı ile uygulanmaktadır.

  Altın iğne tedavisi, ultherapy, fraksiyonel lazer, kimyasal peeling, PRP tedavisi (Plasma Rich Platelet İnjection) ve gençlik aşısı gibi çeşitli uygulamaların bulunduğu gençleştirme tedavileri hem dermisi hem de epidermisi hedef alan uygulamalardır.

  Altın İğne Tedavisi ile Cilt Gençleştirme

  Altın iğne tedavisi yenilikçi bir anti – aging uygulamadır. Cilt Gençleştirme uygulamalarında en etkili sistemler içerisinde yer almaktadır. Bu tedavi sisteminde mikro inceliğe sahip olan iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler aracılığı ile cilt altı dokusuna radyo frekans enerjisi iletilmektedir.

  Altın iğne uygulamasında kullanılan mikro iğneler istenen derinliğe göre ayarlanabilen özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde uygulamanın etkinliği artmaktadır. Ayrıca enerjinin daha yoğun ve güçlü bir şekilde cilt altı dokularına iletilmesini sağlamaktadır.

  Uygulama esnasında kullanılan mikro iğneler ve ısı enerjisi cilt dokusundaki kollajen ve elastin üretimini arttırmaktadır. Bunun sonucunda da daha sıkı, sarkmaların toparlandığı, ince çizgilerin yok olduğu, gözeneklerin daraldığı, canlı ve parlak bir cilt ortaya çıkarmaktadır.

  Ultherapy ile Cilt Gençleştirme

  Ultherapy ile Cilt Gençleştirme tedavisi enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan ve risksiz bir tedavi yöntemidir. Elastikiyetini kaybetmiş, kırışmış ve sarkmış cilt dokuları ulthera sistemi ile daha genç, canlı, gergin ve sıkı bir görünüme kavuşmaktadır.

  Ultherapy sisteminde kullanılan fokus ultrason ile cildin dermis ve epidermis tabakalarında sıcak noktalar oluşturulmaktadır. Bu sıcaklık artışı ile cildin kendi onarım sürecini oluşturulmakta ve kollajen üretimi tetiklenmektedir. Ciltte sıkılaşma ve lifting etkisini ortaya çıkarmakla birlikte sorunlu bölgelerde toparlanma başlamaktadır. Yani tedavi ile birlikte iyileşme süreci hemen başlamakta diyebiliriz.

  Boyun ve yüz bölgesi gibi alanlarda gençleştirme tedavilerinde kullanılırken, özellikle göz çevresindeki gevşemelerde ve göz kapağındaki kırışıklıklarda başarılı etkiler ortaya koymaktadır. Ayrıca boyun ve gıdı bölgesinde, yanak düşüklüklerinde ve çene hattının kaybolduğu durumlarda sorunun giderilmesinde etkilidir.

  Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme

  Bu tedavi yönteminde lazer ışınlarının mini ışınlara bölünmüş şekli kullanılmaktadır. Böylece dokuların içerisine nüfus etmesi ve bölgeler halinde etki etmesi sağlanmaktadır. Etki esnasında lazer ışınlarına maruz kalan bölgelerde dokuların tahrip olması söz konusudur. Ancak bu tahribat esnasında aralarda sağlam bölgelerde bulunmaktadır. Bu sağlam dokular cilt gençleştirmede iyileşme sürecinin daha çabuk olmasına katkı sağlamaktadır.

  Lazer ışınlarının nüfus ettiği bölgelerde mikro tedavi olarak adlandırılan bölgelerde kollajen oluşumu artmakta ve cildin yenilenmesi sağlanmaktadır. Fraksiyonel lazer ile Cilt Gençleştirme tedavisi yüzeyel, orta ve derin kırışıklıklarda, genişlemiş gözeneklerde, kalınlaşmış cilt dokusunda ve kabalaşmalarda başarılı sonuçlar elde etmektedir.

  Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el gençleştirme ile birlikte tüm vücut bölgelerinde uygulanabilen bir yöntem olan fraksiyonel lazer seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında cilt üzerinde parlaklık, incelme ve gerginlik görülmektedir.

  Kimyasal Peeling İle Cilt Gençleştirme

  Cilt dokusunun en üst tabakasının soyularak, hasarlı cilt dokusu yerine daha sağlıklı ve yeni dokunun ortaya çıkması için uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling ile Cilt Gençleştirme yöntemi bir ya da birden çok kimyasal ajanın cilt üzerine farklı derinliklerde uygulandığı işlemdir.

  Peeling işlemi ile soyulan cilt dokusunun ardından, cilt dokusu doğal iyileşme süreci içerisine girmektedir. Soyulma esnasında cilt dokusunun alt katmanlarında kollajen sentezi tetiklenmekte ve bu uyarı ile birlikte daha sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt dokusu ortaya çıkmaktadır.

  Derinin en üst tabakası olan epidermisten derin dermis tabakasına kadar uygulanabilen bu işlem tüm yüz bölgesine uygulanabilmektedir.

  PRP Yöntemi ile Cilt Gençleştirme

  Plasma Rich Platelet İnjection yani PRP tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazma ile uygulanan tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi özellikle Cilt Gençleştirme uygulamalarında önemli sonuçlar sağlamaktadır.

  PRP tedavisi etkinliği kabul edilmiş ve tıpta pek çok alanda başvurulan bir yöntemdir. Bu yöntemde hastadan alınan kan özel bir işlemden geçirilerek ayrıştırılmaktadır. Bu ayrıştırma sonrasında elde edilen trombositten zengin plazma sıvısı sorunlu bölgelere enjekte edilerek uygulanmaktadır.

  Medikal cilt bakımı uygulamalarında tedavilerin desteklenmesi ve cilt dokusunun gençleştirilmesi için tercih edilen PRP yöntemi etkilerin daha çabuk ve hızlı bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Özellikle yabancı madde kullanılmadan ve ek bir ajana gerek duyulmadan cildin yenilenmesine ve canlanmasına olanak sunması açısından avantajlıdır.

  Gençlik Aşısı ile Cilt Gençleştirme

  Gençlik aşısı, içerisinde hyalüronik asit, amino asitler, kollajen üretimini arttıran peptitler ve antioksidanlar içeren bir mezoterapi çeşidi olarak Cilt Gençleştirme uygulamalarında yerini almaktadır. Cilt kalitesini arttıran, yüzeyel kırışıklıkların giderilmesine olanak sunan ve yaşlılık lekelerinin giderilmesine katkı sağlayan bu işlem ciltteki hyalüronik asit miktarının arttırılmasını hedeflemektedir.

  Cilt dokusunun nem dengesini kazandıran, sarkmış bölgeleri sıkılaştıran, kırışıklıkların giderilmesine olanak sunan ve yaşlanma belirtilerini azaltan bu işlem; cilt dokusunun daha taze, aydınlık ve yenilenmiş bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

  Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve eller üzerinde uygulanabilen bu yöntem seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Sorunlu bölgelere yapılan enjeksiyonlar sonrasında yıpranmış cilt dokularında önemli etkiler görülmektedir. Özellikle sarkma ve gevşeme sorunlarında enjeksiyonun hemen ardından sonrasında cilt dokusu hacim kazanmakta ve yukarıya doğru toparlandığı görülmektedir.

  Cilt Gençleştirme Tedavileri Nasıl Belirlenir?

  Cilt dokusu üzerindeki yaşlanma belirtilerinden şikayetçi olan ve daha genç bir cilt dokusuna sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen Cilt Gençleştirme uygulamaları; cilt yapısında ve görüntüsünde gelişme sağlanması amacı ile uygulanmaktadır.

  Cilt Gençleştirme uygulamalarında uygulanacak standart bir tedavi şekli yoktur. Tedavinin en önemli püf noktası cilt tipinin ve cilt yapısının doğru analiz edilmesinden geçmektedir. Bu analiz uygulanacak tedavi yöntemini belirlemekte ve başarılı sonuçların alınmasına katkı sağlamaktadır.

  İşlemlerden daha etkin sonuçlar alınabilmesi için yaşa, cilt rengine, sorunlu bölgelere, şikayete neden olan cilt problemlerine ve hasta taleplerine göre uygun tedavi yöntemi belirlenirken, her bir hasta ve her hastanın farklı bölgeleri için özelleştirilmiş tedavi planlamaları yapılmaktadır. Bu doğrultuda da özelleştirilmiş tedavi yöntemi ile daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Epidermal ve dermal değişilikler sonucunda kuruluk, kırışıklık, gevşeme, lekelenme, incelme ve elastikiyet kayıpları gibi cilt sorunlarında Cilt Gençleştirme hakkında bilgi almak ve ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca tedavi ücretleri hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Gençleştirme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×