Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

EPN Elektroporasyon İğnesi

EPN Elektroporasyon İğnesi

  EPN Elektroporasyon İğnesi; Elektroporasyon İğnesi, cilt altına doğrudan etkili sölüsyon iletimini sağlayan otomatik iğneleme ve elektroporasyonu birleştirme özelliğine sahip sistem olup, EPN Elektroporasyon İğnesi Etkileri ve Uygulama Alanları, Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir ve EPN Elektroporasyon İğnesi Özellikleri hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Elektroporasyon iğnesi yani EPN, cildin orta tabakası olan mezodermin uyarılmasını sağlayan mikro iğneler içermektedir. Bu iğneler aracılığı ile uygulanan terapi yönteminde herhangi bir yara izi oluşmadan cildin yenilenmesi ve cildin doğal iyileştirme sürecine destek olmak için kolajen yenilenmesi arttırılmaktadır. Yani EPN Elektroporasyon İğnesi cilt tabakasının zarar görmeden cilt altına ürün yedirme amacı ile kullanılan bir teknoloji ürünü diyebiliriz.

  Elektroporasyon iğnesi cilt tabakasının zarar görmeden ve yara izi oluşturmadan cilt bölgesine uygun uyarmayı sağlamak amacı ile iğne aracılığı ile ilacın cilt altına doğrudan verilmesi amacını taşımaktadır. Bu doğrultuda kullanılan iğne, cilt üzerinden direkt olarak uygulanan en yenilikçi ve teknolojik ilaç verme cihazıdır.

  EPN Elektroporasyon İğnesi

  Herhangi bir yara izi oluşturmadan cildin tüm katmanlarını yenilemek ve doğal cilt iyileştirme sürecini hızlandırarak kollajen üretimini yeniden düzenlemek amacı ile kullanılan bu terapi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Cilt dokusundaki sorunlu bölgelere göre hazırlanan tedavi planlaması ile bölgeye uygun uyarmalar elde edilerek deformasyonların giderilmesi sağlanmaktadır.

  Kırışıklıkların giderilmesi, cildin parlatılması, sivilce ve akne izlerinin giderilmesi, gözeneklerin küçültülmesi ve saç dökülmesi gibi pek çok etkiye sahip olan EPN Elektroporasyson İğnesi ücretleri hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Oksijen Terapisi
  BENZER TEDAVİLER
  Oksijen Terapisi
  Bir cilt terapisi olan Oksijen Terapisi esnasında cilt dokusuna oksjien basıncı uygulanarak cilt katmanlarının ihtiyaç duyduğu aktif maddelerin ve ürünlerin dermis tabakalarına iletilmesi sağlanmaktadır.

  Elektroporasyon İğnesinin Etkileri Ve Uygulama Alanları

  EPN Elektroporasyon İğnesi cilt altına doğrudan etkili sölüsyon iletimi sağlamak amacı ile geliştirilmiş otomatik iğneleme ve elektroporasyonu birleştirme özelliğine sahip yeni nesil teknolojik bir sistem olarak kullanılmaktadır. Bu iğne sistemi aracılığı ile yüz ve kafa derisindeki cilt dokularının farklı derinliklerine ürün iletimi etkili bir biçimde sağlanmaktadır.

  Çok kısa bir süre içerisinde cilt altı dokusunun iğnelenmesi EPN etkilerinin iletimini hızlı bir şekilde ortaya koyarken; elektrostimulasyon aracılığı ile açılmış olan mikro kanallar yardımı ile daha etkili ürün emilimi ile birlikte acısız ve ağrısız bir uygulamaya olanak sunmaktadır. Kolajen oluşumunu arttıran ve yenileyen bu yöntemin dikey olarak çalışması nedeni ile cilt üzerindeki tahribatı da minimum seviyeye indirdiğini söylemek mümkündür.

  Akne izi tedavisi, skar izi giderme, saç rejenasyonu, cilt sıkılaştırma, gözenek küçültme ve karışıklık ya da yara tedavilerinde tercih edilen elektroporasyon iğnelerinin derinlikleri 0 ila 2 mm arasındadır. Bu derinlik seviyesi ayarlanabilir özelliktedir. Yani terapi esnasında iğne deliş derinlikleri serbest ayarlanma özelliğine sahiptir. Ayrıca uygulama süresi kısa olan bu terapi yöntemi daha az ağrı ve maksimum ürün iletimi avantajlarına sahiptir. Bununla birlikte ilk terapi sonrasında gözle görünür bir etki ortaya çıkarmaktadır.

  Kollajen oluşum sürecini hızlandıran, güçlendiren ve deri aşınmasını en aza indiren EPN Elektroporasyon İğnesi ergonomik tasarımı aracılığı ile cilt üzerindeki en ufak kısımları ve dış hatları bile tedavi etme etkisine sahiptir. Tüm bu özellikler ve uygulama etkileri ile cilt düzleştirme, cilt sıkılaştırma, cilt parlatma, kırışıklıkların iyileştirilmesi, sivilce ve skar izlerinin giderilmesi, gözeneklerin küçültülmesi ve saç dökülmesi problemlerine karşı alopesi tedavilerinde etkin rol oynamaktadır.

  EPN Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

  Tüm vücut bölgesinde uygulanabilen EPN Elektroporasyon İğnesi ile göz çevresi ve ağız etrafındaki tüm alanlar dahil boyun ve saçlı deri alanlarında da tedavi amacı ile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tedavi sonrasında tatmin edici sonuçlar ilk seans sonrasında kendini göstermektedir. Tedavinin etkinliğinin arttırılması ve elde edilen başarıların kalıcılığının sürdürülmesi için ön kontrol esnasında belirlenen tedavi planlamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

  EPN Elektroporasyon İğnesi Avantajları

  Kısa uygulama süresi, daha az ağrı, maksimum ilaç iletimi ve ilk seans itibari ile gözle görülür etkiler gibi özelliklere sahip olan EPN, gözenekler aracılığı ile ilacın tam olarak iletimini sağlamaktadır. Bu esnada moleküler ağırlığı yüksek olan ürünün fibroblastlara nüfuz etmesini sağlarken, doku uyarımı yapmakta ve etkili solüsyon iletimi ile cilt altı dokularında yenilenme elde edilmektedir. Özellikle yara dokusunun üzerinde bulunduğu cilt dokusunun uyarımını sağlayarak söz konusu sorunlu bölgede hücre yenilenmesini sağlayarak cildin kendi kendini iyileştirme özelliğini ortaya çıkarmaktadır.

  Terapi yönteminde kullanılan mikro iğne elektrodlar, cilt üzerinde açılmış olan mikro kanallar aracılığı ile ürünü yedirmek için cilt altı dokusunda elektroposan uyarımı yapmaktadır. Bu amaçla çalışan sistemde kullanılan her bir otomatik iğne yardımı ile bağımsız bir uygulama olanağı sunmaktadır. Aşırı mekanik ve hassasiyet sonrasında hatasız iğneleme derinliğine sahip olmasının yanı sıra uygulama sırasında ayarlanabilir iğneleme hızına sahiptir.

  EPN Elektroporasyon İğnesi Özellikleri

  EPN Elektroporasyon İğnesi yönteminde kullanılan her bir iğne tek kullanımlık ve sterildir. Ayrı ayrı paketlerde bulunan iğneler kolayca takılıp çıkarılabilir. Cilt ve yüz özelliklerine göre çoklu iğneyi değiştirmek mümkündür.

  İğne deliş derinliğinin ayarlanması ile birlikte kişiye özgü özel tedaviler elde edilmesine olanak sunmaktadır. Böylece iğneleme ile doku uyarımı yapılarak ürünün cilt dokusuna uygun bir şekilde nüfuz etmesi sağlanmakta ve etkili bir solüsyon iletimi sağlanmış olmaktadır. Bunun sonucunda da yara dokusu üzerindeki cilt dokusu uyarılarak cildin yeniden yenilenmesi sağlanmaktadır. Ayrıca cilde alınan ilaç oranını maksimum seviyelere çıkartırken kollajen ve elastin oluşum sürecini daha fazla hızlandırmakta ve güçlendirmektedir.

  Tüm bu avantajların yanı sıra uygulama esnasında EPN iğnelerinin darbelerinden kaynaklı olarak tedavi bölgelerinde karıncalanma hissi oluşabilmektedir. Bu his uzun sürmemektedir. Ayrıca bu alanlarda küçük bir hararet etkisi de görülebilmektedir. Bu etkiler ortalama 2 ila 3 içerisinde kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır.

  İğne deliş derinliği ayarlanarak cilt dokusunun ihtiyacına göre özel tedaviler sunan EPN Elektroporasyon İğnesi ile şikayete neden olan sorunlu cilt bölgelerinde cilt yenilenmesini elde ederek deformasyonların önüne geçilmesini sağlamak amacı ile ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cildin ihtiyacına göre belirlenen parametreler doğrultusunda oluşturulan tedavi planlaması ile cildin doğal iyileşme sürecini tetikleyerek daha sağlıklı bir cilt dokusunun ortaya çıkmasına olanak sunabilirsiniz.

  Cilt katmanları üzerinde herhangi bir zararlı etkiye sahip olmayan EPN Elektroporasyon İğnesi ücretleri hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu iletişim formu üzerinden tedaviye ilişkin tüm sorularınızı bize ileterek yanıt alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  EPN Elektroporasyon İğnesi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×