Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Cilt Lekesi Tedavisi

Cilt Lekesi Tedavisi

  Cilt Lekesi Tedavisi; Estetik ve kozmetik hatta psikolojik problemlere neden olan cilt lekelerinde kullanılan Cilt Lekesi Tedavisi cilt lekesinin giderilmesi ve renk eşitsizliğinin hafifletilmesi amacıyla yeni nesil teknolojiler kullanılarak uygulanmakta olup tedavi öncesi merak edilen Cilt Lekesi Tedavisi ile Tedavi Edilebilen Cilt Lekeleri Nelerdir ve Cilt Lekelerinde Uygulanan Yöntemleri hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Melanin pigmentleri cilt dokusuna rengini veren maddelerdir. Cilt lekeleri ise, melanin pigmentinin normal seviye üzerinde konsantre olduğu yani bir bölgede daha yoğun bulunduğu alanlarda kendini göstermektedir. Özellikle yanak, alın ve çene bölgesinde oluşan ve sırt, göğüs ve el sırtında da kendini gösteren cilt lekeleri mat ve pürüzlü bir görünüme neden olmaktadır.

  Cilt lekelerine yol açan yüksek miktarlardaki melanin pigmentlerinin cilt lekesine yol açmasında bir çeşitli sebepler bulunmaktadır. Doğum lekesi gibi doğuştan oluşabilen lekeler; hamilelikteki hormonal değişiklikler, bir takım sistemik hastalıklar sonrasında kullanılan ilaçlar, genetik faktörler, enfeksiyonel hastalıklar, yanlış kozmetik kullanımı ve uygulamalara bağlı olarak gelişebilmektedir. Ayrıca cilt yüzeyinin güneşe fazla maruz kalması güneş lekesi oluşumuna yol açtığı gibi var olan cilt lekesinin derinliklerinin ve seviyelerinin artmasına neden olabilmektedir.

  Cilt Lekesi Tedavisi

  Cilt yüzeyinde bulunan lekeler estetik açıdan rahatsız eden pigmentasyon sorunlarına yol açmaktadır. Renk eşitsizliklerine neden olan bu tablo cilt dokusundaki o bölgede melanin pigmentinin yoğun olarak bulunmasından kaynaklandığı için uygulanan Cilt Lekesi Tedavisi yöntemleri de direk olarak melanin hücresine etki etmekte ve leke sorunun yok edilmesi amaçlanmaktadır.

  Daha sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek ve pigmentasyon sorununu gidermek amacı ile ihtiyaç duyulan ve bir cilt tedavisi çeşidi olan leke tedavileri hakkında bilgi almak ve ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Lekenin bulunduğu bölge, derinliği ve renk tonu gibi parametrelerin analiz edildiği ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ve Cilt Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Ben Aldırma Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Ben Aldırma Tedavisi
  Ben Aldırma Tedavisi yüz ve vücudun farklı bölgelerinde kendini gösteren cilt benlerinin lazer ile kalıcı ve en az izle tedavi edilmesine olanak sunan ameliyatsız bir yöntemdir.

  Cilt Lekesi Tedavisi ile Tedavi Edilebilen Leke Çeşitleri

  Cilt Lekelerinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri

  Alın, yanak, üst dudak bölgesi, burun sırtı, çene, boyun, kollar, omuz ve sırt bölgelerinde yaygın olarak görülen cilt lekesi tedavilerinin amacı hasarlı cilt tabakasının yenilenerek, daha sağlıklı, canlı, pürüzsüz ve gergin bir görünüme ulaşmasını sağlamaktır. Bu amaçla; Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde kullanılan yöntemler lekenin derinliğine, oluşma sebebine, tipine ve yerleşim yerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra cilt lekesinin derinliği ve tipi uygulanacak tedavi yöntemini belirlerken, bu tedavinin seans sürelerinin ve sayılarının belirlenmesinde önemli bir parametreyi oluşturmaktadır.

  Estetik açıdan kötü bir görünüm oluşturmanın yanı sıra sağlık açısından da ciddi problemlere yol açabilen cilt lekelerinin ortadan kaldırılması ve pigmentasyon sorununun giderilmesi için kullanılan Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde yer alan yöntemler ve teknolojiler aşağıda yer almaktadır.

  Peeling (Kimyasal Peeling, Mavi Peeling)

  Peeling yöntemi özellikle güneş, akne ve sivilce lekelerinin tedavisinde tercih edilmektedir. Leke üzerinde yüksek oranlarda başarılı sonuçlar veren bu yöntem yaygın olarak kullanılmaktadır. Cildin en üst tabakasındaki pigmentasyon sorunu kontrollü soyma etkisi ile gideren peeling yöntemleri, değişik konsantrasyonları nedeni ile yüzeysel, orta, derin soyma özelliklerine sahiptirler. Bu peeling türleri ciltteki pigment sentezini baskılamakta ve kollajen sentezi ile hücre yenilenmesini sağlayarak Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde etkinliğini göstermektedir.

  Cilt Bakımı

  Renk tonunu eşitleyen, leke oluşumunun önüne geçen ve matlaşmış cilt görünümü problemlerini hafifleten medikal cilt bakımı tedavisi; dengelenmiş, lekesiz, arınmış ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi ortaya çıkarmaktadır. İğnesiz ve acısız yöntemler ile uygulanan bu bakım uygulamaları, özellikle güneş ve yaşlanma lekelerinde daha fazla etkinliğini göstermektedir. Cilt tipine ve cilt problemlerine göre uygulanan bakımlar diğer leke tedavileri ile birlikte kombine edilebilmektedir.

  Cilt Yenileme Tedavileri (Mezolift, PRP Tedavisi, Dermaroller)

  Mezolift, PRP Tedavisi ve Dermaroller gibi Cilt Lekesi Tedavisi yöntemleri içerisinde bulunan uygulamalar pigmentasyon sorunun gidermekle birlikte cildi gençleştirmek ve yenilemek amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle yaşlılık lekelerinde etkinliğini gösteren bu uygulamalar cilt dokusunda hasar görmüş ve hasara bağlı olarak leke oluşmasına neden olan hücreleri yenilemektedir. Yani tamir özelliği bulunan bu tedavi yöntemleri ile leke problemi etkin bir şekilde hafifletilmekte hatta ortadan kaldırılabilmektedir. Ayrıca bu uygulamalar lekenin derinliğini azaltırken, cildi onarmakta ve cilt kalitesini arttırarak güzelleştirmektedir.

  Antiaging Tedaviler

  Yaşlanma etkilerine karşı cildin daha genç görünmesine yardımcı olan antiaging tedaviler, özellikle güneşin hasarlı etkileri sonucunda ortaya çıkan leke problemlerinin ve güneşin yaşlanma etkilerinden kaynaklanan yaşlılık lekelerinin oluşma riskini azaltmaktadır. Ciltte genç görünümü sağlamanın yanı sıra hasar görmüş cilt yüzeyini yok ederek daha sağlıklı, lekesiz ve pürüzsüz canlı dokuyu ortaya çıkaran antiaging uygulamalar, cilt yaşlanmasını yavaşlatarak ve hafifleterek leke tedavisinde etkinliğini göstermektedir.

  Altın Maske

  Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde kullanılmakta olan altın maske, sivilce ve akne lekelerinde etkinliğini gösteren bir yöntemdir. Parlak ve genç bir cilt yüzeyi ortaya çıkaran altın maske uygulaması, ciltteki leke problemlerini yok etmeye yarayan bir tedavi olarak tercih edilirken aynı esnada cildin yaşlanma ve güneş kaynaklı hasarlarını onararak cilt yapısını düzenlemektedir. Antiaging etkiye sahip olan bu maske leke üzerinde etkinliğini gösterirken, pigmentasyon sorunun önüne geçmekte ve cilt rengini açarak daha canlı bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

  Lazerle Leke Tedavisi (Fraksiyonel Lazer, Q-Switched, Nd – Yag Lazer)

  Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde kullanılan Fraksiyonel Lazer, Q-Switched, Nd – Yag Lazer sistemleri, büyük çil tipindeki cilt lekelerinde tedavi amacı ile kullanılan teknolojilerdir. Bu teknolojilerin leke üzerindeki etkinlikleri, çalışma mekanizmaları ve sonuçları değişken olmakla birlikte, doğru tedavi uygulaması ile renk hücrelerinde etkili olan bu lazer sistemleri başarılı sonuçlar vermektedirler. Böylece ciltte hasar oluşturmadan leke tedavisi sağlanabilmektedir. Ayrıca cilt dokusunda kollajen ve elastin hücrelerinin aktivitesini tetiklenmesinden dolayı tedavi beraberinde gençleşme sağlamaktadırlar.

  Yoğunlaştırılmış ışık demeti olan bu lazer sistemler, ciltte bulunan pigmentlerin yüzeyel (epidermal) ya da derin (dermal) olarak sınıflandırılmaktadırlar. Çok farklı cilt tiplerinde etkileri bulunan bu teknolojiler; çiller, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, doğum lekeleri, kılcal damar lekeleri, sivilce ve akne lekeleri, hamilelik lekeleri, ben ve dövme gibi cilt lekelerini tedavi edebilmektedir.

  Oksijen Terapi

  Cilt yaşlanması ile birlikte ortaya çıkan cilt lekelerinde sıklıkla kullanılan oksijen terapi, Cilt Lekesi Tedavisi içerisinde en etkili yöntemlerden biri olmakla birlikte önemli bir destek tedavisidir. İğnesiz enjeksiyon yöntemi cildin en alt katmanlarına ulaşan oksijen ile güneş ve akne izlerinin açılmasını sağlamaktadır. Tedavi sonrasında da cilt canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm almaktadır.

  Cilt lekesinin yerleşimine, yaygınlığına ve tipine göre uygulanan, peeling yönteminden lazerle cilt tedavilerine kadar geniş seçeneğe sahip leke tedavileri ile parlak, canlı ve tazelenmiş bir cilt yüzeyi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Uygun tedavi yöntemi için randevu talebinde bulunmak ve Cilt Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Cilt Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×